ZACZYTANA SZKOŁA

28.listopada odbyło się podsumowanie konkursów w ramach projektu „Zaczytana szkoła”. Zadaniem najmłodszych uczniów było wykonanie ilustracji do ulubionej książki. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, niektórzy przygotowali nawet dwie prace. Na ilustracjach można było zobaczyć bohaterów zarówno klasycznych bajek, jak i bestsellerów wydawniczych. Z uwagi na wysoki poziom artystyczny prac, przyznano ex aequo I miejsce: Zofii Sroce (3b) i Dominice Pawlik (1b), II miejsce – Łucji Szewczyk (3b) oraz Przemysławowi Krzyżakowi (1a), zaś III – Weronice Mrozek (3a), Alicji Kaptur (3b) i Nadii Lachor (1b).

Z kolei uczniowie klas IV-VII mieli za zadanie dopisanie nietypowego, nieoczekiwanego zakończenia wybranej powieści lub opowiadania. Wychowankowie wykazali się dużą kreatywnością oraz sprawnością językową. Najlepsza okazała się Klaudia Kwiatkowska (5), II miejsce ex aequo zajęły: Kamila Mrozek (4a) oraz Emilia Wójcik (6), zaś na III miejscu uplasował się Jan Szołdrowski (6).

Natomiast gimnazjaliści musieli zrecenzować swoją ulubioną książkę. Wśród prac, które wpłynęły, można było znaleźć recenzje różnych gatunków powieści – od młodzieżowych, poprzez fantasy, kończąc na literaturze filozoficznej. W tej kategorii wiekowej przyznano I miejsce Wiktorii Oleksy (2a), na II miejscu uplasowała się Emilia Pawlik (3a), zaś III miejsce przypadło Paulinie Kurczab (3b).

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe, natomiast wszyscy uczestnicy konkursów – słodki upominek.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *