„A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna…”

 

  1. grudnia to szczególna data dla wszystkich dzieci. W ten dzień każdy wyczekuje św. Mikołaja, mając nadzieję na spotkanie z brodatym staruszkiem. Tę niezwykłą atmosferę doskonale oddało przedstawienie przygotowane przez uczniów klas III szkoły podstawowej pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Młodzi aktorzy w pięknej, zimowej scenerii zaprezentowali wiersze i piosenki związane ze św. Mikołajem. Spektakl rozpoczęła babcia, która, siedząc w bujanym fotelu, opowiadała swojemu wnukowi historię biskupa chętnie spieszącego z pomocą ubogim. W tej magicznej opowieści nie mogło zabraknąć aniołów, śnieżynek i oczywiście św. Mikołaja, który zmęczony długą drogą został serdecznie przyjęty przez dzieci, niecierpliwie wyczekujące wymarzonych podarunków.

 

Występ spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony publiczności, a młodzi aktorzy zostali obdarowani przez Dyrekcję szkoły słodkimi upominkami.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *