Kampania antysmogowa w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie przyłączyli się do ogólnopolskiej kampanii antysmogowej. W ramach zajęć z plastyki klasy siódme zorganizowały happening, który miał na celu uzmysłowić mieszkańcom miejscowości jakie zagrożenie niesie za sobą spalanie śmieci i nieodpowiedniego opału w gospodarstwach domowych. Akcji towarzyszyły przygotowane wcześniej przebrania i widoczne transparenty. Podczas spotkań z przechodniami uczniowie tłumaczyli cel akcji oraz rozdawali opracowane przez siebie ulotki, na których podane były między innymi konsekwencje zdrowotne panującego smogu, który jest najsilniejszy właśnie od października do lutego. Mamy nadzieję, że nasze działanie przyniesie widoczny efekt już w obecnym sezonie grzewczym.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *