Dzień Kobiet z pasją

8 marca, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Uczniowie z pomocą nauczycieli przygotowali krótkie przedstawienie oparte na prezentacji sylwetek kilku sławnych kobiet, które na stałe zapisały się w historii nauki, polityki, kinematografii, mody i sztuki. Podróż rozpoczęto od czasów antycznych, przedstawiając postać królowej Egiptu – Kleopatry. Następnie ukazano sylwetkę pierwszej polskiej laureatki Nagrody Nobla – Marii Skłodowskiej-Curie, na scenie pojawiły się również: projektantka mody – Coco Chanel, malarka Frida Kahlo, aktorka Marlin Monroe oraz działaczka społeczna Malala Yousafzai. Podsumowaniem występu była prezentacja królowej polskiej piosenki Maryli Rodowicz, która wykonała jeden ze swoich przebojów „Małgośka”.  Atutem przedstawienia była szczególna dbałość o charakteryzację tak, aby jak najwierniej oddać prezentowane postacie. Całość zakończyły życzenia skierowane do wszystkich Pań, rozpoczynając od Pani Dyrektor, a kończąc na koleżankach z najmłodszych klas.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *