IX Gminny Konkurs o Św. Janie Pawle II

 

16 maja w Szkole Podstawowej nr 1 w Męcinie odbyła się dziewiąta już edycja Gminnego Konkursu o św. Janie Pawle II „Szukałem Was, idziemy za Tobą”. Hasło tegorocznego konkursu brzmiało: „Jan Paweł II – pasjonat sportu”, bowiem Karol Wojtyła zapisał się w naszej pamięci jako wielbiciel górskich wycieczek, narciarstwa, spływów kajakowych oraz piłki nożnej. Stąd też zrodził się pomysł, aby przeprowadzić zawody sportowe oraz konkurs plastyczny.

Obchody uroczystości rozpoczęła Msza Święta z udziałem pocztu sztandarowego celebrowana przez księdza proboszcza i katechetę. Podczas homilii zostały przywołane dowody na to, że Patron szkoły jest wciąż obecny w naszym życiu poprzez liczne świadectwa osób, które miały możliwość osobiście spotkać się z Ojcem Świętym. Ponadto bogaty dorobek literacki, będący kanwą różnorodnych konkursów poświęconych Janowi Pawłowi II, jak również wędrowanie Jego szlakami sprawiają, że dzieci i młodzież czują swoistą obecność Patrona. Eucharystia została ubogacona poprzez występ scholi złożonej zarówno z najmłodszych, jak i najstarszych uczniów naszej szkoły.

Następnym punktem obchodów były rozgrywki sportowe. W meczach piłki nożnej rywalizowały ze sobą mieszane zespoły szkół z terenu Gminy Limanowa. Po zaciętej walce zwycięstwo odniosła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Nowym Rybiu, na II miejscu uplasowali się uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową w Wysokiem, natomiast III miejsce zajęli gospodarze.

Po emocjach sportowych nastąpiła niemniej wyczekiwana chwila – uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród zainaugurowane przez Panią Dyrektor Marię Lupę z udziałem zaproszonych gości reprezentujących Urząd Gminy Limanowa w osobach: wicewójta Pana Mariana Mąki, dyrektor GZOS Pani Edyty Król oraz kierownika Wydziału Kultury i Promocji Pana Wojciecha Korabika. Laureaci turnieju piłki nożnej otrzymali pamiątkowe puchary, piłki, plecaki oraz szaliki kibica.

Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny w dwóch kategoriach wiekowych. I tak: w szkole podstawowej I miejsce zajęła Amelia Kaja ze SP w Nowym Rybiu, II przyznano Agnieszce Kicie ze SP w Młynnem, zaś na miejscu III uplasowała się Małgorzata Musiał ze SP nr 2 w Starej Wsi. Natomiast w kategorii gimnazjum najlepsza okazała się Karolina Puch ze SP nr 1 w Męcinie, II miejsce zajęła Patrycja Trojanowska ze SP nr 1 w Starej Wsi, zaś III przypadło Natalii Odziomek ze SP w Mordarce. Zarówno laureaci, jak i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali zestaw akcesoriów malarskich. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Urząd Gminy Limanowa, Przewodniczącą Sejmiku Województwa Małopolskiego Panią Urszulę Nowogórską oraz sponsorów.

Po emocjach związanych z rozdaniem nagród i wystąpieniach gości nadszedł czas na część artystyczną, w której zaprezentowali się najmłodsi i najstarsi członkowie zespołu regionalnego „Mali Męcinianie” oraz młodzież realizująca projekt edukacyjny „Sportowe pasje Jana Pawła II”. Pieśni poświęcone Ojcu Świętemu przeplatały się ze scenkami zawierającymi anegdoty związane z Patronem szkoły. Występ zakończyło wspólne odśpiewanie „Barki” przy akompaniamencie orkiestry zespołu regionalnego.

Na zakończenie Pani Dyrektor zachęciła uczniów do wzięcia udziału w kolejnej – jubileuszowej edycji konkursu, a następnie zaprosiła wszystkich uczestników i ich opiekunów na papieską kremówkę.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *