Dzień Sybiraka

„Zabrano mi Ojczyznę i dom rodzinny.

Zapędzono w świat męki, taki obcy, inny.

Powiedziano: zapomnij, bo gorzej być może!

A czyż można zapomnieć o wolności, mój Boże?”

W dniu 17.09.2018 w 78 rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę – 17 września 1939 roku – uczniowie z klasy III gimnazjum, VIII i VI  wraz z nauczycielem historii przedstawili  program słowno – muzyczny.

. Młodzież poprzez wspomnienia dzieci wywiezionych wraz z całymi rodzinami w czterech akcjach deportacyjnych oddała tragiczny los Polaków „ na nieludzkiej ziemi.” Nie zabrakło pięknych pieśni; „Polskie kwiaty” i „Marszu Sybiraków” pięknie wykonanych przez solistów i towarzyszący im chór oraz wzruszających wierszy. Występ wzbogaciła prezentacja multimedialna przedstawiająca autentyczne zdjęcia Sybiraków.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *