Odblaskowa szkoła

 

ODBLASKOWA MĘCINA

Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie przystąpiła do IX edycji Małopolskiego Konkursu ,,Odblaskowa szkoła”, nad którym honorowy patronat objął m.in. Małopolski Kurator Oświaty. Organizatorem akcji jest Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Działania w naszej szkole rozpoczęto  już na początku września. Wszyscy uczniowie, wraz nauczycielami i rodzicami, włączyli się w promowanie bezpieczeństwa na drodze będącego sprawą priorytetową. Kampanię konkursową zainaugurowały pogadanki dotyczące odpowiedniego zachowania się na drodze, w których położono nacisk na konieczność noszenia odblasków.  Natomiast na korytarzach i w klasach przygotowano gazetki ścienne zawierające cenne wskazówki na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Ponadto uczniowie klas od 0- 3 uczestniczyli w zajęciach praktycznej nauki bycia uczestnikiem ruchu drogowego. W ich ramach  uczyli się przechodzić przez jezdnię, a także rozpoznawali i nazywali znaki drogowe znajdujące się na ulicy w pobliżu szkoły. Wszyscy uczestnicy zajęć zostali również wyposażeni w kamizelki odblaskowe, z których korzystają
w drodze do i ze szkoły, jak również w czasie spacerów.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *