NARODOWE CZYTANIE

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję zainicjowaną przez Prezydenta RP „Narodowe Czytanie”. W tym roku wybrano powieść Stefana Żeromskiego pt. „Przedwiośnie”. Wybór lektury był zapewne  nieprzypadkowy, bowiem w swej treści nawiązuje ona do wydarzeń związanych z odzyskaniem wolności i odradzaniem się Państwa Polskiego. Utwór doskonale wpisuje się w obchody 100-lecia Niepodległości. Młodzież zaprezentowała fragment II części powieści pt. „Nawłoć”. Atmosfera panująca po powrocie młodego dziedzica z wojny doskonale została oddana dzięki interpretacji młodych aktorów.

 

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *