ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Dnia 8 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Wpisała się ona na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Na to wyjątkowe wydarzenie przybyli zaproszeni goście, nauczyciele i rodzice, których serdecznie przywitała pani dyrektor Maria Lupa.

Dzieci z klas pierwszych odświętnie ubrane prezentowały się niezwykle dostojnie. W wypowiadanych słowach wierszy i piosenek prezentowały zdobyte już umiejętności, pragnąc przekonać w ten sposób o swojej gotowości bycia pełnoprawnym członkiem społeczności szkolnej.

Cała uroczystość była wzniosłym i wzruszającym wydarzeniem, a uroczyste „ŚLUBUJEMY”  wypowiadane przez uczniów na Sztandar szkoły oraz pasowanie uczniów ołówkiem przez dyrektora szkoły na długo pozostaną w naszej pamięci.

Na zakończenie uczniowie otrzymali prezenty ufundowane przez Dyrekcję Szkoły, zrobili pamiątkowe zdjęcia, a następnie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal na słodki poczęstunek.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce oraz jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *