„Dzień z misiem w roli głównej”

  1. listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci przyniosły do szkoły pluszowego towarzysza swoich dziecięcych zabaw, a każdy w innym rozmiarze, kolorze a czasem nawet specjalnym ubranku. Była zatem okazja do opowiedzenia historii każdego z nich i wspólnych zabaw. W ciągu całego dnia natomiast nie zabrakło atrakcji, a program był naprawdę napięty i bardzo urozmaicony.Na początek uczniowie poznali historię pluszowego misia, której wysłuchali z wielkim skupieniem
    i zainteresowaniem. Następnie każdy z nich mógł choć na chwilę wejść w rolę pluszowego bohatera i zostać „małym misiem”, malując sobie twarz i robiąc zdęcie w specjalnie do tego celu przygotowanej fotobudce. Z kolei przyszła pora na „małe conieco” czyli warsztaty kulinarne. Dzieci samodzielnie ozdabiały piernikowe misie, aby potem z apetytem degustować własnoręcznie wykonane arcydzieła sztuki cukierniczej. Po nabraniu energii uczniowie z wielkim zaangażowaniem i zapałem zabrali się do kolorowania ulubionych „misiowych” postaci. Zwieńczeniem dnia spędzonego u boku misia było czytanie bajek, których tenże uroczy pluszak był bohaterem.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *