Każdy może zostać świętym Mikołajem

W przeddzień mikołajek, 5. grudnia dzieci należące do grupy, w której dobra zabawa
i nauka idą w parze, zaprezentowały swoje umiejętności w spektaklu pt. „Mikołajkowa przemiana”. Główny bohater inscenizacji – Staś – okazał się egoistycznym chłopcem, o czym świadczy list pisany przez niego do Mikołaja. Jego przemiana dokonuje się w trakcie wędrówki, której celem jest odnalezienie mamy. Osoby napotkane w drodze uwrażliwiają serce Stasia na potrzeby i troski bliźnich. Po powrocie do domu jest już innym chłopcem,
a jego gotowość do obdarowywania sprawia, że odnajduje to, co w życiu najcenniejsze – miłość.

Mali artyści włożyli w swój występ wiele serca i wysiłku, jakim była praca nad rolą, zarówno w jej warstwie językowej, jak i elementach choreografii czy ruchu scenicznego. Dzieci bardzo emocjonalnie podchodziły do występu, zwłaszcza że oprócz kolegów
i koleżanek, w gronie publiczności znaleźli się rodzice. Przedstawienie zostało ubogacone śpiewem. Piosenki w języku polskim i angielskim nie tylko świetnie wpisały się w scenariusz, podkreślając wymowę utworu, ale  stały się także bodźcem do zaangażowania w przeżywanie spektaklu dla publiczności, zwłaszcza dziecięcej. Chórek składający się z barwnie ubranych dzieci w strojach elfów, śnieżynek, mikołajków prezentował się bajecznie nie tylko ze względu na walory estetyczne, ale także umiejętności wokalne, a jego występ ubogacił taniec śnieżynki z bałwankiem.

Kulminacyjnym punktem przedstawienia było pojawienie się na scenie świętego Mikołaja, który w kilku słowach zaprezentował się publiczności. W piosence finałowej,  występujący przekonywali widzów, że każdy może zostać świętym Mikołajem, a po jej wykonaniu mali aktorzy częstowali przybyłych słodyczami.

Na zakończenie głos zabrał ksiądz proboszcz Antoni Piś i pani wicedyrektor Renata Długosz, którzy pogratulowali występującym i podziękowali za trud włożony
w przygotowanie występu.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *