SPOTKANIE AUTORSKIE Z WIESŁAWEM DRABIKIEM

W czwartek 25 kwietnia naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość. Był nim pan Wiesław Drabik – popularny autor ponad dwustu książek dla dzieci. Poeta opowiedział najmłodszym, jak powstają książki i w jaki sposób rozpoczęła się jego przygoda z pisaniem. Prelekcję przeplatały pytania, zagadki i konkursy. Mali czytelnicy rwali się do odpowiedzi, z entuzjazmem odgadywali rymy, a najbardziej aktywni uczniowie otrzymywali naklejki. Osoby z największą liczbą naklejek autor zapraszał po wybór nagrody w postaci książki.  Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i wesołej atmosferze, gdyż Pan Wiesław obdarzony jest wyjątkowym poczuciem humoru oraz posiada niezwykłą umiejętność rymowania. Na zakończenie uczestnicy mieli możliwość nabycia książek z osobistą dedykacją poety. Dzieci sięgały po najbardziej znane tytuły, takie jak: „Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, „Awantura na podwórku” czy „Łakomczucha”. To niecodzienne spotkanie z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *