JESTEŚ MAMO SKARBEM MYM – WYSTĘP KLAS „0” Z OKAZJI DNIA MATKI

 

28 maja najdroższe dla dzieci słowo „Mama” odmieniane było przez wszystkie przypadki. Dzieci z oddziału przedszkolnego zaprosiły swoje mamy do szkoły, aby zaprezentować swe umiejętności wokalno – aktorskie, ale przede wszystkim z całego serca wyrazić wdzięczność i miłość. Najlepiej nadają się do tego słowa poezji, toteż była to dla zaproszonych gości prawdziwa uczta duchowa. „Skrzydlate słowa” królowały w strofach wierszy i pięknie wykonanych piosenek. Nie zabrakło również pięknego układu choreograficznego, którym był taniec kwiatów.

Kwiaty zresztą odgrywały podczas występu kluczową rolę od wkomponowania ich w dekorację, poprzez zastosowanie ich jako rekwizytu, aż po symboliczne wyrażenie za ich pośrednictwem uczuć w chwili składania życzeń. Niewątpliwie była to dla zaproszonych mam bardzo wzruszająca chwila, podobnie jak pokaz multimedialny, na który złożyły się zabawne fotografie z udziałem uczniów. Motywem przewodnim serii slajdów było ukazanie i dostrzeżenie wszystkich najdrobniejszych nawet gestów miłości ze strony ukochanych mam, a przejawiających się w codziennych, prozaicznych czynnościach.

Występ najmłodszych uczniów bardzo się podobał. Dziecięca wrażliwość, szczerość
i naturalne wyrażanie emocji w połączeniu z pięknymi słowami przyniosły wspaniały efekt. Po uczcie duchowej nastąpiła uczta dla ciała, gdyż po występie maluchy zaprosiły swoje mamusie na słodki poczęstunek.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *