„Tropem Lassego i Mai” oraz „Książka, którą warto przeczytać” – podsumowanie konkursów bibliotecznych

 

 

W dniu 27 maja z udziałem Pani Dyrektor Marii Lupy miało miejsce podsumowanie konkursów literacko – plastycznych organizowanych przez bibliotekę szkolną. Zainteresowani uczniowie klas 4-5 mieli za zadanie przygotowanie komiksu na podstawie wybranej przez siebie książki z serii Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Natomiast młodzież z klas 6 – 8 oraz gimnazjum w przygotowanych przez siebie recenzjach miała zachęcić swoich rówieśników do sięgnięcia po różne tytuły dostępne w naszej bibliotece. Wymagane było, aby wybrane pozycje obejmowały księgozbiór spoza kanonu lektur, zakupiony w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Przygotowane prace miały spełniać wszystkie wymogi poprawnej recenzji. Przy wyborze laureatów pomogli nasi poloniści. Łącznie w konkursach wzięło udział 36 osób.

W kategorii klas 4 – 5 przyznano ex aequo I miejsce Kamili Mrozek (5a) oraz Weronice Mrozek (4a), II miejsce zajął Mateusz Smoleń (4a), zaś na III uplasowała się Anastazja Pałka (5b). Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, zaś pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami w postaci książek. W ten sposób chciano docenić duży wkład pracy w przygotowanie komiksów.

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs literacki adresowany do klas starszych. Dzięki temu zyskaliśmy informację o znacznej części naszego nowego księgozbioru. Wśród nagrodzonych w tej kategorii znalazły się: na I miejscu – Aleksandra Woźniak (III b gimnazjum), na II – Wiktoria Michalska (klasa 6), zaś ex aequo na III miejscu – Wiktoria Oleksy i Patrycja Rosiek z klas III gimnazjum. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali słodki upominek.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *