„MALI MĘCINIANIE W RZYMIE” – wycieczka edukacyjna członków zespołu regionalnego do Wiecznego Miasta

W dniach od 21.06.2019 r. – do 28.06.2019 r. członkowie zespołu regionalnego udali się  do Rzymu. Wycieczka miała charakter edukacyjny. Uczestnicy wycieczki w pierwszym  dniu pobytu  udali się do centrum miasta. Tam podziwiali Schody Hiszpańskie, Fontannę di Trevi. Wieczorem koncertowali dla przechodzących tam ludzi.  W drugim dniu pobytu zespół regionalny „Mali Męcinianie” brał udział  w oprawie liturgicznej mszy świętej w kościele    pw. św. Ducha , którą wraz z ojcem K. Hejmo celebrował ks. Antoni Piś .Oprawę liturgiczną  i muzyczną do mszy świętej  przygotowali członkowie zespołu . Po nabożeństwie „Mali Męcinianie” koncertowali przed wejściem do kościoła, co również nie obyło się bez ogromnych braw i pochwał ze strony Polonii mieszkającej w Wiecznym Mieście. Kolejnym punktem programu był przejazd do Castel Gandolfo znanego jako letnia rezydencja papieży oraz zwiedzanie Koloseum .Ten olbrzymich wymiarów amfiteatr zachwycał i do dziś zachwyca swoją antyczną majestatycznością. W kolejnym dniu  członkowie zespołu i ich opiekunowie udali się do Watykanu Tam zwiedzali  Bazylikę Świętego Piotra . Wielkim przeżyciem była modlitwa Przy grobie Ojca Świętego  Jana Pawła II, gdzie zespół zaśpiewał  „Liczę na Ciebie Ojcze”. Po odpoczynku członkowie zespołu i ich opiekunowie zwiedzali  miejsce pochówku świętego Pawła – Bazylikę św. Pawła za Murami – jedną z czterech bazylik papieskich znajdujących się na terenie Rzymu i Watykanu. 26 czerwca  zespół koncertował również na  Placu Navona, gdzie  po raz kolejny śpiew Męciniaków zachwycił wszystkich turystów. Podczas koncertowania zespół prezentował pieśni i tańce, które są charakterystyczne dla lachów sądeckich i limanowskich.   Śpiewali m. in. utwory ze swojej płyty pt. „Jo se Męciniocek” oraz, które są miłe uchu i sercu Polaków. W  Ogrodzie Pomarańczowym na rzymskim Awentynie podziwiali fantastyczny widok  na miasto. Następnie uczestnicy wyjazu zobaczlyli Forum Romanum – najstarszy plac miejski w Rzymie. Ostatnim punktem zwiedzania był pomnik Vittoriano –  zwany także Ołtarzem Ojczyzny. Główną jego częścią jest konny posąg Wiktora Emanuela II , który zwrócony jest w kierunku  głównej ulicy Rzymu – Via del Corso.  27 czerwca w godzinach nocnych zespół pożegnał Rzym i udał się w drogę powrotną do domu.

 

  1. Partner Fundacja PZU

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *