EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Europa może się poszczycić niezwykłym bogactwem językowym − posiada 23 języki urzędowe. Aby podkreślić tą różnorodność lingwistyczną Rada Europy ogłosiła 26 września Europejskim Dniem Języków.

Z tej okazji po raz kolejny przygotowaliśmy obchody tego wyjątkowego  dnia w naszej szkole, tym razem specjalny quiz z nagrodami. Emocjonujące zmagania konkursowe spotkały się z wielkim entuzjazmem zarówno tych, którzy odpowiadali na zadane pytania, jak i kibicującym im kolegom i koleżankom.  Nasza akcja podkreślała korzyści płynących ze znajomości wielu języków i zachęca do nauki języków obcych —po to, by łatwiej znaleźć pracę, móc porozumieć się na zagranicznym wyjeździe, poznać obcą kulturę, czy też dla samej satysfakcji z opanowania nowego języka. 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *