Narodowe Czytanie – „Katarynka” B. Prusa

W tym roku odbyła się 8. edycja Narodowego Czytania zainicjowanego przez Prezydenta RP. Z tej okazji wybrano 8 nowel autorstwa czołowych przedstawicieli polskiej literatury przełomu XIX i XX wieku. Nasza szkoła tradycyjnie zaangażowała się w to przedsięwzięcie, prezentując fragmenty „Katarynki” Bolesława Prusa. Szóstoklasiści wcielili się w role głównych bohaterów noweli, przybliżając publiczności realia życia mieszkańców Warszawy w epoce pozytywizmu. W przedstawianych fragmentach utworu zaakcentowano różnice społeczne wynikające ze stanu majątkowego, które miały swoje odzwierciedlenie
w życiowych doświadczeniach i stawianiu czoła przeciwnościom losu Wiodąca rola w widowisku przypadła w udziale narratorowi, który prezentował i wprowadzał na scenę poszczególne postacie. Młodzi aktorzy, mimo tremy, doskonale poradzili sobie na deskach szkolnego teatru, co spotkało się z aplauzem publiczności.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *