Braterska dłoń dla Czadu

Człowiek jest wielki nie przez to, (…) co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

23 września Szkolne Koło Wolontariatu rozpoczęło w naszej szkole akcję charytatywną skierowaną do dzieci z krajów misyjnych pod hasłem Braterska dłoń dla Czadu. Uczniowie, nie pierwszy raz zresztą, podejmowali takie działania, gdyż w latach poprzednich prowadzone były podobne kampanie, a efekt ich potwierdzał wielką ofiarność i otwarte na pomoc serca dzieci oraz młodzieży szkolnej. Celem tegorocznego przedsięwzięcia było zebranie przyborów szkolnych, artykułów piśmienniczych potrzebnych w czasie nauki. Uczniowie, dla których kłopotliwy była zakup tych materiałów, mogli złożyć dowolną ofiarę pieniężną. W szkole w tym czasie prowadzona była systematyczna akcja przypominająca o prowadzonej zbiórce w formie audycji i gazetki szkolnej. Oddział przedszkolny natomiast przygotował własną gazetkę ścienną, informującą o prowadzonej kampanii, skierowaną do dzieci, jak i rodziców.

Zbiórkę zakończyliśmy 2 października. Dzięki współpracy z dyrekcją, wychowawcami, a przede wszystkim ofiarności uczniów akcja przyniosła spodziewane rezultaty. Zebrano sporą ilość materiałów szkolnych oraz kwotę pieniężną w wysokości 550 złotych. Zgromadzone dary zostały spakowane i przekazane na miejscową plebanię, skąd zostaną przetransportowane do krajów misyjnych.

Jeszcze raz składamy podziękowania wszystkim darczyńcom.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *