Magia z Leśnej Polany – Dzień Głośnego Czytania

30 września br. w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji starsi koledzy przygotowali okolicznościową audycję radiową, następnie pojawili się w salach najmłodszych uczniów z klas 0-III. Dzieci miały okazję wysłuchać opowiadań z Gangiem Słodziaków w roli głównej. Głośnemu czytaniu towarzyszyły pluszaki, które budziły niekłamany podziw najmłodszych oraz magiczne drzewo przygotowane wcześniej przez uczniów w ramach innowacji pedagogicznej „Książka balsamem dla duszy dziecka”. Do budowy drzewa wykorzystano materiały wtórne (ulotki reklamowe, wytłaczanki po jajkach, butelki plastikowe), uwrażliwiając w ten sposób najmłodszych na zagadnienia związane z ekologią, potrzebą recyklingu oraz ograniczenia ilości śmieci. Czytane opowiadanie miało zachęcić uczniów klas I-III do udziału w planowanym konkursie dotyczącym znajomości przygód Gangu słodziaków: przyjaciele mogą wiele, czyli magia z Leśnej Polany.  Ostatnim akcentem spotkania była słodka przekąska.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *