ŚNIADANIOWA ŚRODA

            Wszyscy wiemy, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Niestety, wielu uczniów nie je śniadań, co więcej – ich pierwszym posiłkiem jest często rogalik z folii, pączek lub pizza i słodki gazowany napój. Lekarze alarmują, że ryzyko cukrzycy, nadciśnienia i innych chorób u tych dzieci jest kilkakrotnie wyższe niż u dzieci ze zdrową, zbilansowaną dietą. Dlatego w tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski prowadzi akcję „Śniadaniowa Środa” podczas których uczniowie podczas dłuższej, śniadaniowej przerwy mogą zjeść zdrowe kanapki i wypić szklankę mleka lub kakao.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *