Wspomnienie św. Jana Pawła II

Październik to szczególny miesiąc naszego Patrona – 13. przypadał XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”, 16 natomiast obchodziliśmy 41. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, zaś 22 października świętowaliśmy Wspomnienie Świętego Jana Pawła II. W związku z powyższym młodzież naszej szkoły uczciła pamięć o Papieżu Polaku, prezentując montaż słowno – muzyczny.

Występ obfitował w piękne i ważne słowa, które Jan Paweł II pozostawił jako duchowy testament dla pokoleń. Krótkie, ale zawierające głębokie przesłanie, teksty zapadły w pamięć publiczności. Bez wątpienia te hasła, będące równocześnie elementem scenografii, każdy z nas mógł odebrać jako życiową dewizę. Ponadto widzowie mieli sposobność obejrzeć fragmenty filmów dokumentalnych i wysłuchać piosenek poświęconych Patronowi szkoły.

Zwieńczeniem występu było wspólne wykonanie hymnu szkoły „My, Jana Pawła uczniowie…”, który stał się wyrazem naszej gotowości do podążania drogą wskazaną przez Ojca Świętego.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *