101 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI, ŚLUBOWANIE KLAS I

Dnia 8 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Było to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. W ślubowaniu wzięli również udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Limanowa – Jan Skrzekut, Dyrektor GZOS w Limanowej – Edyta Król, Zastępca Kierownika Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa – Grzegorz Krzak, Dyrekcja szkoły oraz nauczyciele i uczniowie. Przy tej okazji wspólnie uczczono 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Spotkanie rozpoczęło się scenką artystyczną pt. „Pisk Białego Orła” przygotowaną przez uczniów klas starszych. Fabuła przedstawienia osnuta została wokół historii wiejskiej rodziny, która w czasie I Wojny Światowej przeżywa wojenną traumę – wymarsz ojca i jednego z synów na front. Symbolem wolnej Polski staje się biały orzeł, którego głos – pisk, słyszalny w duszy Polaków, nie pozwala tracić nadziei na wolność. Po zakończonej inscenizacji został wspólnie odśpiewany hymn Polski.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *