„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…” – inscenizacja „Dziadów” cz. II

Listopad to szczególny czas zadumy i refleksji nad przemijającym życiem. W związku z tym uczniowie klasy siódmej postanowili zaprezentować fragmenty „Dziadów” cz. II. Młodzież przygotowała przedstawienie pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego p. K. Wójtowicz-Kaptur. Próby do występu trwały kilka tygodni. Siódmoklasiści samodzielnie opracowali scenariusz, oprawę muzyczną, wykonali kostiumy oraz elementy scenografii. Zwieńczeniem ich pracy był spektakl zaprezentowany społeczności szkolnej.
Szkolny hol na tę okazję zamienił się w przycmentarną kapliczkę, natomiast uczniowie poprzez grę aktorską oraz charakteryzację starali się stworzyć nastrój grozy i oddać aurę tajemniczości towarzyszącą obrzędom dziadów. Na uwagę zasługuje fakt, że w przygotowanie inscenizacji zaangażowała się cała klasa – każdy na miarę swoich możliwości odpowiedzialnie wywiązał się z przydzielonych mu zadań.

Występ spotkał się z życzliwym przyjęciem widzów, którzy nagrodzili młodych aktorów burzą oklasków. Mamy również nadzieję, że Mickiewiczowskie „Dziady” zwróciły uwagę publiczności na moralny aspekt życia człowieka na ziemi.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *